Įvairiose pasaulio vietose yra skirtingos vietinės bičių veislės. Jos yra prisitaikiusios prie vietinių augalų ir klimato sąlygų. Bičių veislėms vardus dažniausiai duoda to krašto, kuriame jos gyvena. Įvairios bičių veislės skiriasi daugeliu savybių: spalva, dydžiu, liežuvėlio ilgiu, piktumu, polinkiu spiesti, atsparumu ligoms, baime dūmams, darbštumu ir t.t.

 Mano bityne buvo dirbama su keleto veislių bitelėmis: Kaukazo, Bakfasto, Karnikos. Po daugelio metų stebėjimo buvo pasirinktos Karnikos veislės bitės ir dabar visuose aviliuose gyvena tik šios veislės bitės. Tai Europos bitės. Jos grakščios, vidutiniškai ramios, kūno paviršius tamsus, su trumpais tankiais plaukeliais. Pikį renka silpnai, medų dengia baltai. Anksčiau už kitas pradeda auginti perus, todėl jau ankstyvą pavasarį šeimos būna stiprios. Laukulės aktyviau signalizuoja, jau suradusios 6-7 % cukringumo nektaro šaltinius, todėl šios bitės pranašesnės už kitas ankstyvų ir silpnų medunešių vietovėse.

Kad galima būtų gauti iš vienos bičių šeimynos kuo daugiau produkcijos vienoje vietovėje nelaikau daugiau negu 10 šeimų. Toks išdėstymas turi savo pranašumų: geriau išnaudojamos aplinkinės gamyklos, esant vagiliavimui, lengviau nuslopinti šį neigiamą reiškinį, susirgus šeimynai, užkratas nepaplinta po visus avilius.

Mano bityno bitelės renka iš augalų, augančių Raudondvario apylinkėse, Kačerginės šile bei Kauno rajono laukuose. Visose šiose vietovėse anksti pavasarį nektarą išskiria tokie augalai kaip įvairios gluosnių rūšys, klevai, šaltekšniai. Vėliau žiedų gausa vilioja biteles vaiskrūmiai (serbentai, agrastai), vaismedžiai (obelys, slyvos), pievų augalai (pienės)... Esant skirtingose vietovėse sustatytiems aviliams kiekviena jų leidžia bitėms paįvairinti medaus rūšį. Vienose vietovėse auga kaštonai, kitose šaltalankiai ... netoli miško esant palankiems metams, bitelės parsineša ir spygliuočių lipčiaus. Liepų medų rinkti gali visose vietovėse esančios bitelės. Vėliau į meduves pilamas dobilų, barkūno, liucernos, pievinių bajorių, kartais vasarinių rapsų bei kitų augalų medus. Esant tokiom ganyklom, aš bičių nevežioju. Tai leidžia sutaupyti daug brangaus laiko, sumažėja transporto išlaidos ir tuo pačiu tausojamas bičių darbas.